İşletmenizi İyileştirin, İşletmenizi daha verimli hale getirin, şimşek hızında ve daha fazlasını yapın

Yazılım Geliştirme

Yazılım Geliştirme


Yazılım geliştirme, öncelikle projenin hedeflerini belirlemekten başlar. Belirlenen hedefler doğrultusunda projenin özelliklerini ve buna bağlı olarak senaryo ve hikâyelerinin çıkarılması ile kodlama başlar.

Medibil Bilişim Teknolojileri bünyesinde çalışan sektörün uzman yazılımcıları ile yapmış olduğu çalışmalar sayesinde, yazılım geliştirme sürecindeki karmaşık senaryo ve hikâyeleri en profesyonel şekilde yönetmeyi başarmış ve başarmaya da devam etmektedir. İstenilen bir projenin aşamalarını uzman ekibimiz kademelil olarak müşterilerimizle sürekli diyalog halinde ilerlemektedir. Müşterilerimizin sistem üzerindeki ani değişikliklerini anında yazılım ekimiz senaryoyu yeniden kurgusunu tekrar oluşturup müşterilerimizin istediği yönde ilerlemesini sağlayabilmektedir. Bu süreçlerin aşamaları ise

İhtiyaç ve Projenin Analizi

Müşterilerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmelerin en temelini Yazılım projesinin ilk etabında projenin ihtiyaç duyduğu ana özellikleri analiz etmek, projenin amaçları ve hedefleri detaylandırmaktır.

Proje detayları çıkarıldıktan sonra proje ile ilgili oluşabilecek varsayımları göz önüne alarak kendi tecrübelerimizi de müşterimizle paylaşarak kullanıcılara yönelik faydalı bilgileri değerlendirmelerine sunuyoruz.

Detaylandırma bittikten sonra proje içerisinde bulunan zaman kaybı ve etkisi çok az ya da etkisiz, önemsiz özellikleri müşterilerimiz ile paylaşarak bir sonraki zaman dilimine aktarabiliyoruz. Böylelikle projenin zaman kaybı yaşamasını ve müşterimizin zaman kazanmasını sağlıyoruz. Daha sonra tekrar önemsiz diye ayırmış olduğumuz özellikleri tekrar müşterimiz ile paylaşarak sistemde olup olmaması üzerinde tekrar tartışarak proje detaylarını tamamlıyoruz.

Tasarım

Proje detaylarında paylaşılan bilgi alışverişi sonrası, web tabanlı, mobil veya masaüstü olarak belirlenen sistemimizde tasarım da bu sistem üzerinde %100 uyumlu çalışmalıdır.

Proje doğrultusunda yazılım ekibimizin uygun kodlama dilleri sayesinde %100 SEO uyumlu anlaşılabilir şekilde yapılandırılır. İhtiyaç ve proje analizi sırasında belirlenen özellikler doğrultusunda oluşturulacak modüllerin kullanışlılık analizleri yapılmaktadır. Oluşturulan tasarım taslağı ile kullanıcıların istediği sayfaya yönelme süresini minimuma indirmek hedeflenir. Böylece tasarımların karmaşık istenilen veriye zor ulaşması engellenerek özgün, sade ve kullanıcı dostu tasarımlar olmasına özen gösterilir.

 

Kodlama

Uzman yazılım ekibimiz çıkarttıkları analizler ve tasarım istekleri doğrultusunda profesyonel kodlama ile yazılım mimarisini sonradan istenebilecek özelliklere kolayca karşılık verebilecek şekilde kodlamaya başlar. Team Foundation Server programı ile proje ekibinde yer alan herkesin bir takım gibi çalışmasına olanak sağlanarak projenin takibini, raporlamasını ve izlemesini en doğru şekilde yapmamıza yardımcı olur. Kodlama esnasında kullanılan sorguların sistemi yormayacak şekilde yazılmasına özen gösterilir. Böylelikle sistemin hızlı çalışması sağlanır. Best Practices üzerinde araştırmalar yapılır.

Test

Önceden belirlenmiş olan proje gereksinimleri kodlama ve tasarım aşamalarının doğru sonuçlara ulaşıp ulaşmadığı test edilir. Kontrollerden geçen sistem güvenlik testleri yapılarak sistemde oluşabilecek açıkların kapatılması yapılır. En son aşama olarak sistem zorlanarak sistem dayanıklılığı analiz edilir ve gerekli yerlerdeki sorgular tekrar optimize edilir. Müşterimize test aşamasındaki son durumu sunulur ve sistem teslim edilir.

Firmamız ile iletişime geçmek için : 0850 840 8887