İşletmenizi İyileştirin, İşletmenizi daha verimli hale getirin, şimşek hızında ve daha fazlasını yapın

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO

SEO, Türkçe anlam olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO, internet sitelerin daha kolay şekilde bulunması için yapılan teknik çalışmalar ve düzenlemelerdir. Yapılan çalışmalar ve düzenlemeler sonucu arama motorlarında site değerlerinin arttırarak arama motorlarında üst sıralara çıkarılarak site trafiğinin arttırılmasına yardımcı olur.

SEO, arama motorlarının çalışma prensiplerine göre yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar site içi ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılır. Bu amaç doğrultusunda sitelerin arama motorlarında doğal yöntemler ile üst sıralara taşıma yöntemleridir.

Site içi SEO

Bir diğer adı ile On Page SEO, sitelerin optimizasyonunda yapılması gereken temel konudur. SEO işlemlerine başlamadan önce mutlaka site içi SEO durumu kontrol edilmeli, gerekirse modifiyeler yapılmalıdır.

Site Dışı SEO

Bir diğer adı ile Off Paage SEO, sitenizin üst sıralarda yer alması için dikkate alınması gereken diğer bir etkendir. Genellikle site dışı SEO yapılmadan önce site içi SEO’nun öncelikli olması uzun vadeli çalışmalar için çok önemlidir. Tek taraflı yapılan SEO çalışmaları uzun vadede iyi sonuçlar almanıza engel olacaktır.

SEO, sitenin doğallığı, özgünlüğü ile doğru orantılıdır. Arama motorlarında yükselme mantığı sitenin özgün içeriği ve doğallığına bağlıdır. SEO çalışmaları yapacak site sahiplerinin bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Hemen SEO Teklifi Al

Firmamız ile iletişime geçmek için : 0850 840 8887